29 kwietnia 2022 19:05 | Aktualności
Kwiecień upłynął w naszej szkole pod hasłem zdrowia, ekologii oraz umiłowania piękna naszej przyrody, a to wszystko za sprawą obchodzonego corocznie Światowego Dnia Ziemi oraz przedsięwzięcia Kwiecień Miesiącem Zdrowia.
Powtarzając za naszym wieszczem Janem Kochanowskim: „Nic nad zdrowie ani lepszego, ani droższego…” cała społeczność szkolna zaangażowała się w szereg wyzwań zaproponowanych przez opiekunów szkolnego koła PCK oraz wychowawców klas, mających na celu wdrażanie uczniów do dbałości o zdrowie i kształtowania nawyków higienicznych. Poprzez inicjatywy takie jak „Dzień bez telefonu”, czy aktywność fizyczną i zabawę („Dzień tańca”, „Dzień aktywności fizycznej”, „Dzień bez słodyczy”) uczniowie mieli okazję przyswoić zasady zdrowego i aktywnego stylu życia.
Poza aktywnością fizyczną, tematem kwietniowych zajęć było również zdrowe odżywianie się. Zdrowa kanapka powinna być stałym elementem naszej diety, bo przecież kanapki często jemy na śniadanie czy na kolację. Sięgamy po nie także w szkole. Dlatego warto zadbać, by znalazły się w niej wartościowe produkty. Dzieci z klasy 3a dowiedziały się na zajęciach, w jaki sposób powinniśmy się zdrowo odżywiać, a następnie samodzielnie wykonały kanapki, od których zapachniało w całej szkole.
Wzbogaceni wiadomościami o zdrowiu, przystąpiliśmy do obchodów święta naszej kochanej Ziemi. 22 kwietnia w naszej szkole królował kolor zielony – cała społeczność szkolna zaprezentowała się w zielonych strojach.
Najmłodsi uczniowie z klasy 1a wiedzą jak dbać o naszą Planetę: oszczędzają wodę, nie zaśmiecają środowiska, segregują śmieci. Z okazji Dnia Ziemi wykonali prace plastyczne związane z ochroną środowiska.
Uczniowie z klasy 2a w ramach Dnia Ziemi rozpoczęli realizację projektu „Życie w wybranym środowisku przyrodniczym”. Powstały cztery grupy obserwacyjne, przydzielone zostały zadania i cała klasa wybrała się do parku. Dzieci analizowały otoczenie, świat roślin, zwierząt oraz zagrożenia np.: zanieczyszczenie powietrza, wód i gleb oraz negatywną działalność człowieka. Grupy gromadziły informacje, sporządzały notatki i rysunki, które posłużą im w klasie do opracowania projektu badawczego w formie „Ekologicznych plakatów” oraz do sprawozdania z obserwacji przez przedstawicieli grup i wyciągnięcia wniosków z obserwacji.
O ogromnych korzyściach dla przyrody i człowieka związanych z obecnością lasów, rozmawiali na zajęciach uczniowie z klasy 3b. Zainspirowani wierszem „Drzewo” wykonali w grupach plakaty, których głównym przesłaniem były funkcje lasu, konieczność dbania o las, powiększanie zasobów leśnych oraz zasady właściwego zachowania w lesie.
Zapraszamy do naszej fotorelacji…