10 czerwca 2018 22:41 | Aktualności

Ogólnopolski Konkurs Historyczny

Dnia 08.06.2018r. uczniowie naszej szkoły: Szymon Birban, Oskar Błaszkiewicz, Kornel Komorowski i Kacper Śmigielski wzięli udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego " O Naszą Niepodległą!"- udział ziemian w walce o odzyskanie niepodległości i terytorium II Rzeczypospolitej 1914-1922.

Po przejściu etapu szkolnego i wojewódzkiego do finału, który odbył się w Warszawie zakwalifikowało się 16 prac multimedialnych z całej Polski, w tym praca naszych uczniów. Po ustnej prezentacji i odpowiedzi na pytania dotyczące pracy był czas wolny, który my wykorzystaliśmy na wizytę w Centrum Pieniądza NBP oraz spacer po stolicy.

Prezentacja naszych uczniów spotkała się z dużym uznaniem Komisji egzaminacyjnej, ale w tym roku musimy zadowolić się tytułem finalisty. Na laureatów trzeba poczekać (wybrano 3 prace). Może w przyszłym roku?

Przygotowaniem uczniów do konkursu i opiekę nad nimi sprawowała p. Iwona Mroczkowska. Za pomoc i wsparcie pragniemy podziękować p. Dorocie Kosteckiej.

Ogólnopolski Konkurs Historyczny