21 maja 2018 20:22 | Aktualności

Zielona Szkoła w Kotlinie Kłodzkiej

Uczniowie naszej szkoły  wzięli  udział w Zielonej Szkole, która miała miejsce w dniach 16-19 maja w Kotlinie Kłodzkiej. Głównym  celem wyjazdu było : zainteresowanie regionem Kotliny Kłodzkiej ze szczególnym uwzględnieniem jego walorów krajobrazowych,  historycznych, kulturowych, turystycznych i rekreacyjnych; upowszechnianie atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego, z uwzględnieniem bezpieczeństwa; nauka przez wypoczynek i zabawę.

W ramach wyjazdu uczniowie zwiedzili Błędne Skały, Muzeum Zabawek, Sanktuarium w Wambierzycach, Ruchomą Szopkę, Kopalnie Złota oraz osadę górniczą w Złotym Stoku, Wodospad Wilczki i Minieuroland. Uczniowie brali udział w warsztatach modelarskich oraz  wykonywali własnoręcznie drewnianą zabawkę.  Mimo kapryśnej pogody wyjazd był bardzo udany. Wszyscy uczestnicy wyprawy byli bardzo zadowoleni.

Organizatorem wyjazdu była pani Katarzyna Cymerman, a nad bezpieczeństwem uczestników dodatkowo czuwały pani Halina Wacławiak oraz pani Agnieszka Wrzosek.

Zielona Szkoła w Kotlinie Kłodzkiej