09 maja 2018 06:39 | Aktualności

Laureaci konkursu grupowego "Przyjaźń"!

Wyłonieni zostali laureaci konkursu grupowego "Przyjaźń", zorganizowanego w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2017. Zadaniem było zobrazowanie hasła "Przyjaźń" za pomocą zdjęcia, obrazu, tekstu lub dźwięku. Do konkursu zgłosiło swoje prace blisko 400 szkół z całej Polski, z których w finałowej puli znalazło się tylko 10. Wśród nich Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Lipnie. Zwycięska fotografia pt. "W szkolnej bibliotece przyjaźń i czytanie są na pierwszym planie" została wykonana przez uczniów klasy VIa pod opieką nauczyciela bibliotekarza - Anny Babis. Wszystkie zwycięskie zespoły otrzymały w ramach nagrody możliwość uczestniczenia w Warsztatach Dziennikarskich na terenie szkoły, organizowanych przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu. Warsztaty w naszej szkole przeprowadził dziennikarz Polskiego Radia Zachód pan Andrzej Winiszewski. Uczestnicy spotkania poznali specyfikę pracy dziennikarza radiowego oraz tajniki powstawania ciekawych reportaży. Podczas warsztatów wręczone zostały pamiątkowe dyplomy dla laureatów konkursu.

Laureaci konkursu grupowego "Przyjaźń"!